Siete na okná

Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

Siete na okná

http://kasko.shean.cz/data/sit01_small.jpgSiete proti hmyzu sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou proti dotieravému hmyzu. Pretože je ich funkcia predovšetkým praktická, svojím moderným designem sa stávajú elegantným doplnkom okien a dverí. Siete proti hmyzu sú z hľadiska zhotovenia a montáže nenáročnou záležitosťou. Sieť je vyrobená zo skleného  vlákna potiahnutého plastom, ktorý nepodlieha korózii a dobre znáša teplotné rozdiely. Je vyrábaná v šedej a čiernej farbe a na okennom profile je takmer neviditelná. Je možné zvolit medzi pevnou alebo rolovacou sieťou, ktorá je upevnená v decentnom ráme vo farbe podľa Vášho priania a vôbec  nenarušuje celkový vzhľad okna.TYP - pevné okenné siete (rámové)

Rám siete je vyrobený z valcovaných, alebo extrudovaných hliníkových profilov, sieťovina  je zaistená v profile gumou. Systémy uchytenia sa volia podľa  typu profilu a typu okenného rámu.Všetky umožňujú odobratie sieti z okna.


TYP – pevné dverné siete (rámové)

Rám dvernej siete  je vyrobený z valcovaných, alebo extrudovaných hliníkových profilov, sieťovina je zaistená v profile  gumou. Celá sieť sa montuje na dverný rám pomocou pántov.


TYP - rolovacie siete

Sieťovina se navíja na hliníkovú hriadeľ, ktorá je uložena v hliníkovom boxe. Navíjanie siete zaisťuje  pružina uložená v hriadeli.
Sieťovina na krajoch prechádza vodiacimi lištami zabezpečenými tesniacimi kefkami. Stiahnutá sieťovina je s nastaviteľnými dorazmi na koncoch vodiacich líšt za koncovú lištu, ktorá ma tiež tesniace kefky doliehajúce až k parapete.TYP - plisé siete na dvere

Skladané dverné siete  Plisé sú moderným a elegantným doplnkom súčasných exteriérov. Plisé nie sú iba ochranou proti  hmyzu, naviac dodávajú priestoru veľmi osobitý charakter. Ideálne riešenie pre zimné záhrady, francúzske okná a terasy.TYP - posuvné dverné siete

Posuvné siete proti hmyzu sa používajú predovšetkým pre rozmerovo väčšie typy balkónových alebo vstupných dverí, terasy, zimnej záhrady a všeobecne pre väčšie plochy. Ideálne riešenie ponúka pre dvojkrídlové francúzske okná. Konštrukcia posuvných sieti sa skladá z vnútorného rámu a jedného alebo dvoch pojazdných krídel siete. Nevyžadujú žiadny priestor pre otvorenie. Ich výhodou je veľmi ľahký a tichý chod, príjemné ovládanie a jednoduchá montáž.